Hakkımızda

Biz Kimiz?

Lisans eğitiminde almış olduğumuz Mühendislik Eğitimini, Otomotiv sektöründeki Proje Mühendisliği deneyimimizi, çeşitli eğitim kurumlarında farklı yaş seviyelerinde edindiğimiz öğretmenlik ve idarecilik deneyimlerimizi birleştirerek Samsun merkezli, Zeka Gelişim Merkezi açmaya karar verdik.

Bizi bu projeye iten en önemli unsur; üstün potansiyelli çocuklarımızı küçük yaşlarda keşfeden ve geliştiren eğitim projelerinin yaygın olmamasıydı. Hedefimiz; üstün potansiyele sahip çocuklarımızı doğru keşfedip, onların var olan potansiyellerine uygun eğitimler vererek, üst yaşlarda yeteneklerine uygun eğitim almalarını ve yine yetenekleri doğrultusunda profesyonel iş hayatına atılmalarını sağlamaktır.

Bu projeyi ortaya çıkarırken en büyük gücümüz ve farkımız; BİLSEM’deki 3 yıllık idarecilik tecrübemizdi. Bu süre zarfında; üstün potansiyelli çocukların aileleri tarafından algılanması, tanımlanması ile ilgili onlarca konferans verme fırsatımız olurken, bu potansiyeldeki çocukların tanılanması ile ilgili Bakanlıkla beraber çalışmalarını gerçekleştirdik.

Daha sonra ise; BİLSEM’e kayıt olan üstün potansiyelli çocuklarımıza, onlara uygun, bireyselleştirilmiş eğitimler ve atölyeler açma fırsatı yakaladık. Bu süreçte, üniversiteler ile akademik işbirlikleri de yaparak, üstün yetenekli öğrencilerin akademik hayata da entegresine bir adım atmış olduk ve çok olumlu sonuçlar aldık. TÜBİTAK ve TURKCELL ile yaptığımız işbirlikleri sayesinde de fen ve robotik atölyelerimizi güçlendirme ve çeşitlendirme fırsatlarını yakaladık.

Bütün bu deneyim ve hedeflerimizle eğitim hayatına başlayan Dahi Çocuklar Zeka Oyunları Kursumuzda beklentimiz; üstün potansiyelli çocukları keşfederek, onların sadece ülkemize değil, dünyaya güzellikleri yaymasını sağlayacak üstün ve özel yeteneklerine uygun eğitimler sağlayabilmektir.